Filmy samobójstwo, uniwersytet

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, uniwersytet. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Opowieść zaczyna się 27 lutego 1933 r. W rezydencji potentatów przemysłu stalowego właśnie trwają przygotowania do uroczystej kolacji. Reprezentanci trzech pokoleń gigantycznego rodu von Essenbeck świętują urodziny seniora dynastii. Podniosłą atmosferę przerywa wieść o płonącym Reichstagu...
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Tym razem Tree (Jessica Rothe) odkrywa, że umieranie każdego dnia na nowo było znacznie łatwiejsze niż niebezpieczeństwa, które kryją się w zwykłym życiu.


Profesor uniwersytetu w Teksasie Dawid Gale zasłynął z aktywnej działalności na rzecz zniesienia kary śmierci. Pewnego dnia zostaje aresztowany. Bliska znajomość z zamordowaną Constance Harraway i wszelakie poszlaki przyczyniają się do oskarżenia profesora o gwałt i zabójstwo, za co grozi kara śmierci. Opinia publiczna jest poruszona zdarzeniem. Na trzy dni przed egzekucją w więzieniu pojawia się młoda dziennikarka Bitsey Bloom, która chce przeprowadzić wywiad z profesorem. Czy przyznanie się do winy jest swoistym protestem przeciwko karze śmierci a profesor chce tym udowodnić, jak łatwo skazać niewinnego człowieka? A może Gale manipuluje swoją rozmówczynią, która usiłuje dociec prawdy? Czym będzie jej odkrycie dla dziennikarki? Czy zdąży przed egzekucją?
Pewien człowiek budzi się ze śpiączki w Berlinie i odkrywa, że jego tożsamość została przejęta przez kogoś innego. Nikt, nawet własna żona mu nie wierzy. Z pomocą młodej kobiety usiłuje dowieść kim naprawdę jest.

Lektor

7,6
Nastolatek zakochuje się w starszej kobiecie. Lata później już jako student odkrywa, że ukochana jest oskarżoną w procesie o nazistowskie zbrodnie.

Opętanie

6,5
Maud Bailey i Roland Michell prowadzą badania nad życiem Christabel La Motte i Randolpha Henry'ego Asha - dwojga wiktoriańskich poetów, których łączył tajemny związek miłosny. Postanawiają poznać wszystkie tajemnice łączące dwoje kochanków żyjących ponad wiek temu.
Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.
Historia rozgrywająca się w prestiżowej szkole dla chłopców – Gurukul, gdzie obowiązują surowe zasady i nie ma miejsca na miłość. Uczelnia zarządzana jest przez dyrektora Narayana Shankara, który utrzymuje w szkole dyscyplinę i dba o to, aby wszystkie prawa były skrupulatnie przestrzegane. Niestety nie pozwala uczniom na choć odrobinę swobody ani na związki uczuciowe. Wraz z nowy rokiem do szkoły trafia młody nauczyciel muzyki - Raj, który nie tylko uczy gry na instrumentach, ale również tego, czym jest prawdziwa miłość. Wkrótce okazuje się, że niegdyś był on zakochany w córce dyrektora. Shankar jednak nie pozwolił im się spotykać. Teraz dowie się, jaki jest prawdziwy powód przybycia Raja do Gurukul.
Młody radża Amos Judd (Rudolph Valentino), uważa że pochodzi od Arjuna, śmiertelnego brata Boga Kryszny. Studiuje na Harvardzie gdzie staje się gwiazdą i popularnym sportowcem. Zakochuje się w Molly Cabot (Wanda Hawley). Odkrywa, że ​​podczas snu ma zdolność widzenia przyszłości.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…