Filmy alegoria, torturowanie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje alegoria, torturowanie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Albert Spica i jego żona Georgina, przychodzą codziennie do francuskiej restauracji Richarda Borsta i spędzają tam wiele godzin na delektowaniu się kolejnymi przysmakami serwowanymi przez szefa kuchni. Albert jest bardzo wymagającym klientem i takiego samego poświęcenia wymaga od Georginy. Często bije ją i poniża, aby pokazać swoją wyższość. Pewnego dnia, Georgina poznaje w restauracji Michael, prostego właściciela księgarni, w którym się zakochuje. Pod nosem męża, zaczyna go zdradzać w kuchni restauracji.
Historia o dziwnym młodzieńcu Bulcsu, jego sympatycznych kolegach, konkurencji wśród kanarów, pogoni wzdłuż torów... A zarazem historia miłosna.
Jacob wierzy, że jest wilkiem. Okazuje się, że nie jest jedynym, który wierzy w to, że jest zwierzęciem, a nie człowiekiem. Trafia do ośrodka, gdzie przede wszystkim dzieci i młodzież są leczone z zaburzenia zwanego dysforią gatunkową. Na Jacoba terapia jednak nie działa, jeszcze mocniej przekonuje się o tym, że jest wilkiem. W klinice poznaje dziewczynę wierzącą, że jest kocicą. Zaczyna ich łączyć niezwykła relacja...


Historyczne tło filmu stanowi XV-wieczna Rosja widziana oczyma pielgrzymującego mnicha Rublowa. Jest to czas wewnętrznego rozbicia państwa rosyjskiego i konfliktów pomiędzy Wielkimi Księciami. Jednak nie to stanowi główny temat filmu, którego wymowa jest głęboko filozoficzna. Na przykładzie wielkiego rosyjskiego twórcy ikon – Andrzeja Rublowa, reżyser rozpatruje odwieczny konflikt pomiędzy artystą a władzą…
Filozoficzna opowieść, w której muzyka i songi komentują akcję. Mick Travis (Malcolm McDowell) urodzony ponoć pod szczęśliwą gwiazdą, jest absolwentem kursu dla agentów handlowych. Szybko awansuje w pracy, w wytwórni kawy, na stanowisko przedstawiciela handlowego. W celu podreperowania budżetu upadającej firmy zostaje wysłany w różne zakątki kraju, gdzie doznaje okrutnych doświadczeń w świecie niesprawiedliwości i zakłamania.
Grupa francuskich studentów zostaje wciągnięta w psychologiczne i seksualne gry tajemniczego Holendra (Pierre Zimmer). Po wypróbowaniu jego „proszku strachu” uczniowie doświadczają serii halucynacji.
Ten film to złożony obraz tańca współczesnego, performance i poezji. To malarski portret przemocy i szamańskiego wyzwolenia.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…