Filmy seks, samobójstwo, choroba psychiczna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje seks, samobójstwo, choroba psychiczna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.

Wojaczek

7,3
Obraz przedstawia fragment z życia poety, Rafała Wojaczka. Ukazane są jego relacje z kobietami, odrzucenie przez społeczeństwo i brak zrozumienia przez otaczający świat. Delikatna osobowość poety prowadzi do nieuchronnej tragedii.

Hamlet

7,3
Hamlet, książe duński, traci ojca, którego podstępnie zamordowano. Matka nie bacząc na żałobę, poślubia brata swego zmarłego męża. Hamlet nie akceptuje ojczyma, a matce nie potrafi wybaczyć zdrady. Gdy poznaje prawdę, udając szaleństwo pragnie pomścić swojego ojca.


Helen

6,3
Helen (Ashley Judd) posiada ukochanego męża oraz odnosi sukcesy w życiu zawodowym. Niestety, nagle popada w depresję, która wywraca jej dotychczasowe życie do góry nogami. Jej choroba nie tylko dla niej stała się uciążliwa, ale również dla osób przebywających w jej towarzystwie - rodziny oraz studentów, którym wykłada teorię muzyki.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Fikcyjna biografia autentycznego prezentera telewizyjnego Chucka Barrisa, który przez wiele lat prowadził program "Gong Show". Jednak praca ta była zaledwie przykrywką dla jego "prawdziwej" działalności. Barris bowiem był płatnym zabójcą pracującym na zlecenie CIA.
David Marks (Ryan Gosling (I)), syn finansowego magnata z Nowego Jorku, poznaje piękną Katie (Kirsten Dunst). Zakochują się w sobie od pierwszego wrażenia. Jednak po pewnym czasie cały czar miłości zaczyna pryskać, a dziewczyna zaczyna się bać swego męża, tym bardziej gdy dowiaduje się, co przeszedł w swoim życiu.
Film powstał na podstawie powieści M. D. Sade "120 dni Sodomy". Jego akcja toczy się w czasie II Wojny Światowej we Włoszech. W republice Salo trwają poszukiwania młodych, atrakcyjnych ludzi, którzy zostaną wykorzystani do orgii kierowanej przez nazistów.
Film opowiada historię bogatego kobieciarza Davida Amesa, który zakochuje się w dziewczynie swojego przyjaciela. Trudną sytuację komplikuje jeszcze wypadek samochodowy, spowodowany przez zazdrosną narzeczoną Davida. Ames trafia do szpitala. Operacja plastyczna daje mu nową twarz i nowe życie. Tyle, że nie bardzo potrafi nad nim zapanować...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…