Filmy sauna, męska nagość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sauna, męska nagość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młodość

6,4
7,8
Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.
Oparta na faktach opowieść o najgorszym skoczku świata.
Sauna jest jedynym fińskim słowem, które jest zrozumiałe na całym świecie. W zeświecczonym społeczeństwie sauny są pozostałościami dawnych kultów – miejscem, gdzie świat choć na chwilę się odmienia, ujawnia inne oblicze, a człowiek ma szansę na zapewnienie sobie przychylności sił natury. Są miejscem oczyszczenia ciała i ducha, w którym czas ulega zawieszeniu. W fińskim eposie narodowym, Kalevali, sauna jest miejscem związanym z praktykami szamańskimi – nic dziwnego, skoro jej historia sięga prawdopodobnie 3500 tysiąca lat wstecz. Film jest ciągiem wypowiedzi mężczyzn, dla których sauna staje się konfesjonałem – miejscem, gdzie swoim przyjaciołom mogą wyznać najbardziej intymne historie. Ze względu na stereotyp, ciążący na Finach, ich szczerość wydaje się czasem szokująca. Absolutny brak tabu – także dotyczących nagiego ciała, umiejętność oczyszczającego płaczu, bezwzględność w analizie własnych emocji, ujmująca czułość, z jaką opowiadają o najbliższych – wszystko to odsłania inną twarz Finlandi. Osobnym bohaterem filmu jest perfekcyjnie sfotografowana natura – w Finlandii wciąż ma się wrażenie, że to człowiek jest dopełnieniem naturalnego krajobrazu, a nie na odwrót…


Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.
Fotograf amator (Robert De Niro) o przydomku "Peeping John", jest weteranem wojny w Wietnamie. Pewnego dnia wpada na pomysł zrobienia z dachu budynku swojego wieżowca zdjęć jego mieszkańcom. Jednak nie mają być to zwykłe zdjęcia, tylko prawdziwe zdjęcia erotyczne a może nawet coś więcej. Z kilkudziesięciu okien domu, wybiera cztery i zaczyna robić fotografie. Podgląda trzy śliczne mieszkające razem sekretarki, parę hipisów, playboya oraz zwykłą gospodynię domową. Wszystko układa się po jego myśli, do czasu, kiedy John podejmuje próbę wyjaśnienia powodów, dla których ugrupowanie murzyńskie o nazwie Black Power stało się grupą terrorystów. Wybucha prawdziwe piekło.
Londyn, lata 60. XVII wieku. Ned Kynaston (Billy Crudup) jest najjaśniej błyszczącą gwiazdą scen teatralnych. Kobietom nie wolno występować na scenie, a Ned dzięki swej nieprzeciętnej urodzie i talentowi odnosi spektakularne sukcesy, odtwarzając właśnie role kobiece. Wszelką pomocą służy mu lojalna i pełna podziwu garderobiana Maria (Claire Danes). Ale nagle świat Neda zostaje wywrócony do góry nogami. Król Karol II (Rupert Everett) pod wpływem nowej pięknej kochanki zmienia prawo. Na scenie mogą pojawiać się i aktorzy i aktorki. Uwielbiany i oklaskiwany Ned z dnia na dzień staje się nikim. Ale pomoc nadchodzi z najmniej spodziewanej strony.
Javi, chcąc spełnić swoje marzenie o karierze piosenkarza, zatrudnia się w gejowskim klubie z saunami, niezwykle popularnym. Wkrótce odkrywa mroczną tajemnicę tego miejsca. Młody chłopak do wynajęcia, jego „upiorny” kochanek i właściciel klubu przeżyją wspólnie historię naznaczoną pożądaniem, miłością i śmiercią.
Queerowa interpretacja życia i śmierci Św. Sebastiana autorstwa legendy kina LGBT+, Dereka Jarmana. Rok 303. Chrześcijanie zostają uznani za sprawców pożarów w cesarskich pałacach. Kiedy Sebastian próbuje obronić oskarżonego o współudział w podpaleniach chłopca, rozwścieczony Dioklecjan skazuje go na zesłanie do obozu wojskowego. Tam zakochuje się w nim dowódca oddziału, ale Sebastian kocha Chrystusa i tylko Jemu się oddaje.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…