Filmy choroba psychiczna, pacjent

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, pacjent. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

William wyrusza na nocną eskapadę, po tym jak żona opowiada mu o swoich nocnych fantazjach erotycznych z innym mężczyzną. Eskapada ta może zagrozić jego małżeństwu, a jego samego uwikłać w zagadkowe morderstwo o podłożu seksualnym. William doświadczy lęków i zwątpienia, pozna prawdę o sobie samym i nauczy się przebaczać innym.
Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.
Przebudzenia to oparta na autentycznych wydarzeniach poruszająca opowieść o lekarzu, który na zawsze zmienił życie swych pacjentów. W rolach głównych wystąpili: Robert De Niro i Robin Williams. Williams gra rolę dr Malcolma Sayera, naukowca, który wykorzystuje eksperymentalny lek, by przywrócić do pełnej świadomości pogrążonych w katatonii pacjentów. De Niro wciela się w postać Leonarda, pierwszego pacjenta, który przechodzi kontrowersyjną terapię. Zachęcony powodzeniem eksperymentu dr Sayer decyduje się podać lek pozostałym chorym.


McMurphy – szuler, chuligan i drobny złodziej – chcąc uniknąć więzienia, symuluje chorobę umysłową. Trafia na oddział psychiatryczny zarządzany przez bezwzględną siostrę Ratched.
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Ekranizacja pełnej zagadek, paradoksów i zmartwień powieści Czechowa, którą z powodzeniem można nazwać zarówno najbardziej pesymistyczną, jak i optymistyczną ze wszystkich jego powieści. W centrum fabuły – opartej na prawdziwych wydarzeniach – znajduje się historia ordynatora szpila psychiatrycznego, który zostaje jego pacjentem. Lekarz Andriej Jefimowicz Ragin ze swoją samotnością, dystansem, refleksją staje się tym samym jedną z kluczowych postaci, nie tylko twórczości Czechowa, ale i całej literatury światowej XX wieku. Scenariusz filmu napisany według powieści zachowuje trzon oryginalnej fabuły, jednak autorzy świadomie przenieśli jej akcję we współczesne czasy. Zdjęcia do filmu w nowatorski paradokumentalny sposób nakręcone zostały w prawdziwym szpitalu dla chorych psychicznie.
"Gdzie znajduje się dusza? W sercu? W mózgu? A może gdzie indziej?" - zastanawia się sędziwy lekarz, który poświęcił się pracy w szpitalu psychiatrycznym na syberyjskiej prowincji. To jedno z tych miejsc, którego się nie opuszcza. Za murem izolującym bohaterów filmu od świata, znajdziemy osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, schizofreników, osoby z chorobą afektywną dwubiegunową, seryjną morderczynię i wiele osób, które trafiły do psychiatryka tylko dlatego, że nikomu nie są potrzebne. Spędzają tu kilkadziesiąt lat, czekając na to, że pewnego dnia ktoś ich zabierze do normalnego świata. Niektórzy z nich w ogóle nie powinni tam przebywać. Pacjentami zajmuje się pięciu lekarzy oraz kilka pielęgniarek, którzy poświęcili najlepsze lata, służąc w szpitalu kolejnym pokoleniom. Szpital to życie w soczewce, świat uwypuklony w jednym miejscu we wszystkich jego wymiarach. Dyskretne wnikliwe obserwacje codziennego życia pacjentów zamieniają się w medytację na temat nieprzeniknionej ludzkiej natury. To poszukiwanie człowieczeństwa tam, gdzie brakuje już nadziei.
Jacob wierzy, że jest wilkiem. Okazuje się, że nie jest jedynym, który wierzy w to, że jest zwierzęciem, a nie człowiekiem. Trafia do ośrodka, gdzie przede wszystkim dzieci i młodzież są leczone z zaburzenia zwanego dysforią gatunkową. Na Jacoba terapia jednak nie działa, jeszcze mocniej przekonuje się o tym, że jest wilkiem. W klinice poznaje dziewczynę wierzącą, że jest kocicą. Zaczyna ich łączyć niezwykła relacja...
Czeczenia, szpital psychiatryczny rok 1995, pracownicy placówki opuszczają swoje miejsce pracy, pozostawiając chorych samym sobie. Do szpitala wkracza wojsko, jedna z pacjentek zakochuje się w żołnierzu.

Znamię

6,7
Dr Joe Darrow nie może odzyskać równowagi po śmierci swojej ukochanej żony Emily. Wydaje mu się, że wszędzie widzi ważki, które przypominają mu kształt jej znamienia. Wkrótce jeden z dawnych pacjentów Emily, który obudził się ze śmierci klinicznej, mówi mu, że żona próbuje się z nim skontaktować. Joe chce za wszelką cenę rozwikłać tę zagadkę. Pomaga mu w tym siostra Madeline (Linda Hunt), katolicka zakonnica, która uświadamia Joe'mu, że jest pewna nierozwiązana sprawa pomiędzy nim a żoną.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…