Dokumentalny 2016

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 792 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2016 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ten serial łączy film dokumentalny z dramatycznymi rekonstrukcjami, gdy aktorzy odtwarzają role prawdziwych detektywów w sprawach, których nie da się zapomnieć.
Za uprzejmym uśmiechem naszego sąsiada może skrywać się prawdziwy potwór. Program ujawnia niepublikowane dotychczas materiały z domowego archiwum sadystycznych zabójców.
Historie osób, które z dnia na dzień orientują się, że przez lata mieli do czynienia z bezwzględnym mordercą. Nagle stają przed wyborem pomiędzy lojalnością i sprawiedliwością.


"Bracia Lumière" to porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry'ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokument "Bracia Lumière" to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina.
Skłaniający do refleksji dokument, w którym badacze, aktywiści i politycy analizują przyczyny kryminalizacji Afroamerykanów i wzrostu liczby więźniów w USA.

Więzi

7,1
Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.
Film dokumentalny Czy czeka nas koniec? przedstawia obserwowane na całym świecie skutki ocieplenia klimatu oraz działania, jakie mogą podjąć indywidualne osoby i całe społeczeństwa, aby uniknąć katastrofy ekologicznej na Ziemi. Film jest zapisem podróży DiCaprio, który odwiedził z kamerą pięć kontynentów oraz Arktykę, by dzięki rozmowom z naukowcami, światowymi przywódcami, ekologami oraz lokalnymi społecznościami lepiej zrozumieć te kompleksowe procesy oraz określić konkretne rozwiązania największych ekologicznych wyzwań naszych czasów.
W 1991 roku nikomu jeszcze nieznany Michel Houellebecq opublikował esej Rester vivant (ang. To Stay Alive). Skromnym objętościowo tekstem zafascynował się sam Iggy Pop. Rockman w rozterkach pisarza znad Sekwany rozpoznał ból towarzyszący mu na scenie przez wiele lat. Esej Houellebecqa jest błyskotliwym zbiorem porad skierowanych do tych, którzy zaraz mają się poddać. Jest pochwałą twórczej wolności. Zgodnie z jego wymową, ceną za bezkompromisową realizacją własnego ja jest cierpienie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…