Obyczajowy 1967

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 17 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sami swoi

8,2
Od kiedy Kargulowa krowa weszła na pole Pawlaka, a było to bardzo dawno temu na kresach wschodnich, rodziny Pawlaków i Kargulów żyją jak pies z kotem. Nawet zawierucha wojenna i konieczność osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych nie pomogły. Obie rodziny nadal żyją po sąsiedzku. Śledzimy losy obu rodów w trudnych czasach powojennych, częste kłótnie i godzenie się głów rodzin: Pawlaka z Kargulem, są na porządku dziennym. Czy ich młodsze pokolenie – syn Pawlaka, Witia, i córka Kargula, Jadźka – pójdą w ślady rodziców? Czy może…

Absolwent

7,8
Absolwent traktuje o przepaści dzielącej pokolenie rodziców i ich dzieci, jak również o poszukiwaniu właściwego celu w życiu, co czyni go nadzwyczaj uniwersalnym i wciąż aktualnym. Niezapomniane piosenki w wykonaniu duetu Simona i Garfunkela oraz genialne aktorstwo (Anne Bancroft jako uwodzicielska pani Robinson), sprawiają, że jest to dzieło, o którym nie sposób zapomnieć.

Jowita

7,1
Ekranizacja powieści Stanisława Dygata „Disneyland”. Marek Arens jest młodym architektem i utalentowanym sportowcem. Popularność i sławę przyniosły mu sukcesy w lekkiej atletyce. Jednak ani nie fascynuje go architektura, ani nie jest zapalonym sportowcem. Wie, że osiągnięcia sportowe zawdzięcza w dużej mierze swojemu trenerowi, który potrafił „zmusić” do osiągnięć. Na balu w ASP Marek poznaje tajemniczą Jowitę, której kostium karnawałowy Turczynki szczelnie osłania twarz. Umawia się z dziewczyną, ale ona na spotkanie nie przychodzi. Poznaje studentkę ASP Agnieszkę, ale ciągle myśli o tajemniczej Jowicie. Marzy o wielkiej, prawdziwej i romantycznej miłości, co nie przeszkadza mu romansować z żoną trenera, koleżanką sprinterką. Rozdrażniony tym, że nie może odnaleźć Jowity, wywołuje w restauracji awanturę, po której trafia do aresztu…


Skok

7,0
Franek i Paweł nie zdali matury i uciekli z domu nad morze. Na plaży zaczepia ich nieznajomy mężczyzna, Filip. Obserwował chłopców i zorientował się w ich sytuacji. Chce im ułatwić zaciągnięcie się na statek w zamian za pomoc w skoku na kasę pobliskiego PGR-u. Franek i Paweł zgadzają się na „męską przygodę”. Jadą do PGR-u i zatrudniają się do pracy przy żniwach. Mają działać według ustalonego planu. Ale Paweł umawia się na randki z Teresą i nie interesuje go udział we włamaniu. Zadziorny Franek pięścią zdobywa sobie pozycję wśród robotników. Przekazuje Filipowi zdobyte informacje i umożliwia kradzież wiertarki z warsztatu.
Początki powstawania Polski Ludowej. Po zakończeniu wojny Haratyk, niekwestionowany przywódca beskidzkiej wioski, organizuje życie mieszkańcom. Buduje szkołę i tartak, ale nie uznaje żadnej zwierzchności, co nie podoba się miejscowemu szefowi UB. Gorzeł (przedstawiciel UB) uważa go za anarchistę i szkodnika. Postanawia więc siłą zmusić beskidzkiego górala do podporządkowania się władzy. Niepokorny Haratyk wraz z miejscowymi podpala tartak i idzie do lasu…

Katarynka

6,9
Pan Tomasz – emerytowany adwokat, kawaler – mieszka warszawskiej kamienicy. Jest koneserem sztuki i miłośnikiem muzyki klasycznej. W swym mieszkaniu zgromadził pokaźną kolekcję obrazów. Do irytacji doprowadza go dźwięk katarynki dochodzący z podwórza… Do mieszkania naprzeciwko wprowadza się kobieta z kilkuletnią dziewczynką. Zaskoczenie i zdziwienie mecenasa budzi, kiedy widzi przez okno, jak dziecko patrzy prosto w słońce, a potem tańczy, klaszcze i cieszy się, słysząc melodię płynącą z katarynki… Czy będzie cierpliwie znosił znienawidzone dźwięki, aby uszczęśliwić ociemniałą dziewczynkę?
Główna bohaterka, Anna, weszła w dorosłe życie. Dzieciństwo spędziła w sierocińcu, teraz pracuje, wyszła za mąż, mieszkają razem z matką. Pewnego dnia odwiedza ich kobieta, twierdząc, że Anna jest dzieckiem adoptowanym. Wiadomość ta burzy jej dotychczasowe życie, postanawia dotrzeć do prawdy i znaleźć biologicznych rodziców. Daje ogłoszenie w telewizji…
On jest lekarzem, ona dziennikarką. Bogumił i Roksana, bo o nich mowa, są małżeństwem przechodzącym kryzys. Problemy biorą się z nadmiernego zainteresowania kobietami przez Bogumiła. Nie może sobie odmówić romansów, nawet będąc pacjentem w szpitalu. Roksana przystępuje więc zdecydowanie do działania…
Akcja filmu rozgrywa się w czasach wojny secesyjnej. Dwaj żołnierze w dwóch przeciwnych obozach muszą się poddać działaniu absurdalnych praw wojny, które łamią ich z żelazną konsekwencją.
Adaptacja noweli Aleksandra Świętochowskiego. Reżyser osadził akcję filmu w sensacyjnym i tajemniczym klimacie i przeniósł na ekran zadumę autora opowiadania nad charakterami ludzkimi i ich złożonością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…